



Descrierea
Antinevralgic Forte, 20 comprimate, Sanofi
Antinevralgic FORTE, prin puterea triplă a combinației dintre: Paracetamol, Acid Acetilsalicilic și Cafeină, acționează eficient și rapid împotriva durerilor de cap și a migrenelor.
Ingrediente:
Fiecare comprimat conține Acid Acetilsalicilic 250 mg, Paracetamol 250 mg și Cafeină 50 mg.
Beneficii:
- Reduce rapid durerea de cap
- Reduce oboseala prin conținutul de cafeină
- Efect analgezic crescut prin acțiunea complementară a cafeinei (potențează efectul analgezic).
Mod de utilizare:
- Doza recomandată pentru adulţi şi adolescenţi cu vârsta de peste 12 ani este de 1-2 comprimate luate la intervale de cel puţin 4 ore, până la de trei ori pe zi, dacă este necesar.
- Doza maximă zilnică nu trebuie să depăşească 6 comprimate în interval de 24 ore.
- La pacienții cu hipersensibilitate gastrică se recomandă administrarea Antinevralgic Forte împreună cu alimente.
- Dacă suferiți de ulcer gastric sau intestinal sau aveți probleme cu inima, rinichii sau ficatul, adresați-vă medicului pentru recomandări.
Forma de prezentare:
Cutie cu 20 comprimate.
Prospect
Сaracteristicile
Codul produsului | 30590 |
Categoria | Antiinflamatorii și Analgezice, Medicamente fără Rețetă (OTC), Top vânzări produse, Dureri de cap |
Linia de produse | Antinevralgic |
Brand | Sanofi |
Gamă | Antinevralgic Forte |
Cantitate | 20 |
Tip produs | Comprimate |
Сaracteristicile
Codul produsului | 30590 |
Categoria | Antiinflamatorii și Analgezice, Medicamente fără Rețetă (OTC), Top vânzări produse, Dureri de cap |
Linia de produse | Antinevralgic |
Brand | Sanofi |
Gamă | Antinevralgic Forte |
Cantitate | 20 |
Tip produs | Comprimate |